Pridajte sa k čisteniu svojej ulice v Žiline

Na sobotu, 25. apríla 2015 sme pripravili občiansku dobrovoľnícku akciu, kde sa budete môcť stretnúť so svojimi susedmi a vyčistiť si vlastnú ulicu.

Akcia “Vyčistime si našu ulicu” vám umožní spoznať svojich susedov, stretnúť sa s nimi a spoločne upraviť priestory v okolí vášho domu. Okrem toho môžete tento čas využiť aj na dlhší rozhovor, spoločné grilovanie, či ďalšie skrášlenie vášho domova. Cieľom tejto akcie je nielen vyčistenie vašej ulice, ale aj budovanie vzťahov s vašimi susedmi. A plánovanie ďalších spoločných aktivít..

Ak sa vám myšlienka spoločného čistenia vašej ulice páči a boli by ste ochotní čistenie na vašej ulici koordinovať, budeme radi ak sa prihlásite medzi koordinátorov čistenia.

Prihlasovací formulár nájdete tu:
http://goo.gl/forms/J4YcbMeYYQ

Aká bude úloha koordinátorov?
V sobotu, 25. apríla budete od 9:20 na vopred dohodnutom mieste na vašej ulici. Tu privítate ľudí, ktorí spolu s vami prišli čistiť vašu ulicu. Rozdáte im vrecia na odpadky, rukavice a dohodnete si plán čistenia. Taktiež občanov upozorníte na bezpečnostné pravidlá pri čistení. Po čistení, ktorého dĺžku si občania dohodnú sami sa opäť stretnete a túto čast akcie uzavriete. Budeme veľmi radi, ak sa týmto vaše stretnutie susedov neskončí, ale budete pokračovať či už rozhovorom, hrou alebo spoločným grilovaním. Fantázii sa medze nekladú.

Za túto činnosť nebudete honorovaní, veríme, že odmenou vám bude získaný sociálny kapitál a výsledky vašej práce.

Bližšie informácie o spôsobe distribúcie koordinátorskych balíčkov, bezpečnostných pravidlách a ďalšie vám budú zaslané po prihlásení. Už teraz môžete na túto akciu pozvať svojich susedov, rodinu, priateľov a známych aj prostredníctvom udalosti na Facebooku.

Mapa mesta Žiliny s aktuálne prihlásenými koordinátormi čistenia. Chýba koordinátor na vašej ulici? Prihláste sa.
.

žiadne komentáre

Nie sú žiadne komentáre ...

Komentár môžete pridať vyplnením formulára uvedeného nižšie.

Pridať komentár

Copyright © 2019 | created by Leafnet